תאונת דרכים – מתי תחשב לתאונת עבודה?

תאונת עבודה הינה תאונה המתרחשת לעובד במהלך עבודתו או כתוצאה מנסיבות הקשורות בצורה ישירה לתפקידו ועבודתו של העובד. עם זאת, מדובר בהגדרה רחבה למדי שלא תמיד כוללת נסיבות מיוחדות, או שכוללת אותן באופן חלקי בלבד, הניתן לפרשנויות.

דוגמה בולטת לכך היא תאונות דרכים שנופלות על הגבול בין תאונת דרכים לתאונת עבודה, על אף שנראה כי המוסד לביטוח לאומי מגדיר בצורה ברורה מהי תאונת דרכים הנחשבת לתאונת עבודה – ההכרעה לא תמיד פשוטה ולא אחת באה על חשבון העובד שנפגע.

באילו  נסיבות נחשבת תאונת דרכים כתאונת עבודה?

באופן כללי, על פי הגדרת המוסד לביטוח לאומי, תאונת דרכים המתרחשת לעובד בדרכו לעבודה או בדרכה חזרה ממנה – היא תאונת עבודה, בין אם נעשתה הדרך ברגל או בנסיעה. מכך ניתן להסיק שתאונת דרכים המתרחשת לעובד בדרכו לעבודה או בחזרה ממנה – הינה תאונת  עבודה.

עם זאת, חשוב להכיר את הסייגים של החוק בנוגע לקביעה זו. תאונת דרכים זו תחשב לתאונת עבודה רק במידה והדרך נעשתה במסלול קבוע ומתקבל על הדעת, כלומר, בדרך בה העובד נוסע לעבודה בדרך כלל. כל סטייה מהדרך עלולה לסכן את ההכרה בתאונת עבודה ולפגוע בעובד.

בעקרון, המוסד לביטוח לאומי מכיר בסטיות מסויימות מהדרך כסטיות מוצדקות שלא יפגעו בסיכוייו של העובד להיות מוכר כנפגע תאונת עבודה, דוגמה לסטיות אלו הן סטייה לצורך הורדה או איסוף של ילדים מגן הילדים, סטייה לצורך תפילת שחרית ועוד.

במקרים מסויימים יכיר המוסד לביטוח לאומי בסטיות שאינן רשומות בחוק, לדוגמה מקרים בהם נעשתה סטייה מהדרך על מנת לסייע להציל חיים או רכוש. עם זאת, חשוב להבין שכל סטייה שאינה מוגדרת בחוק תאריך את הדיון בתיק ועלולה לסכנו.

מנגד, סטיות מהדרך לצורך עריכת קניות, ביקור חברים, בילוי וכדומה אינן מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי ותאונה שהתרחשה בנסיבות אלו לא תוכר כתאונת עבודה במרבית המקרים. מסיבה זו ועל מנת ליהנות מכיסוי ביטוחי מקיף, מומלץ לעשות את הדרך לעבודה וחזרה במסלול הקבוע ומבלי סטיות מיותרות מהדרך.

מה לעשות במידה ונפגעת בתאונת דרכים במהלך העבודה?

חשוב להבין שעל מנת להיות מוכר כנפגע תאונת עבודה, בעיקר כאשר מדובר בתאונת דרכים, חשוב להראות כי התנהלות העובד הייתה תקינה ובהתאם לכל התקנות בחוק ובמקום העבודה. מסיבה זו חשוב לתעד כל פרט מיד לאחר התאונה, במידת האפשר מומלץ לגבות גם עדויות מעדים באזור התאונה.

במידה והתאונה התרחשה במהלך הפסקה במהלך יום העבודה, חשוב להדגיש כי ההפסקה אושרה על ידי המעסיק וכי המסלול בו נסע העובד היה המסלול היעיל והמתקבל ביותר על הדעת, ממקום העבודה ליעדו. אמירה זו חלה גם על הדרך לעבודה ובחזרה ממנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *