שיקולים בבחירת בית אבות

כאשר מגיעה העת לבחור בית אבות מתאים יש לקחת בחשבון שיקולים רבים. רגע זה אינו קל ומלווה ברגשות נפשיים מעורבים, ביכולת עמידות כלכלית ובבדיקה מעמיקה של המוסדות השונים. האם כדאי לגור קרוב למגורי הילדים או שאולי חשוב יותר להישאר בסביבת המגורים המוכרת? האם עדיף לבחור בית אבות קטן ואינטימי או שמה בית אבות גדול מרובה דיירים עדיף יותר? תשובות לשאלות אלו בהמשך המאמר.

קירבה למגורי הילדים או סביבה מוכרת?

רוב בתי האבות הקיימים בארץ מציעים את אותם השירותים להם זקוק הקשיש ולכן מיקומו של בית האבות תופס משקל רב בתהליך הבחירה. נשאלת השאלה האם כדאי לבחור בבית אבות הנמצא באזור המגורים המוכר לקשיש או שיש לבחור בבית אבות הקרוב למגורי הילדים? חשוב לבחור בבית אבות אשר מאפשר לילדים גישה נוחה לביקור הוריהם ובכך לבצע מעקב צמוד אחר תפקודו של הקשיש.

למרות שבתי האבות מציעים שירותים סיעודיים, רפואיים, סוציאלים וחברתיים רבים רק בני המשפחה מכירים באמת את הוריהם ולכן יכולים לשים לב לשינויים או להתפתחות מצבם. ביקור קבוע בבית האבות מעניק לקשישים תחושה שהמשפחה דואגת להם ומעוניינת בחברתם, אפשרות בדיקה של רמת השירות במקום ויכולת ליצור קשרים טובים יותר עם הצוות הרפואי המטפל בהורים.

כאשר בוחרים בית אבות אכן חשוב לבחור בקרבת המגורים של הילדים אך גם חשוב לדאוג כי מעבר זה לא יהיה קיצוני מדי עבור הקשיש. לדוגמא קשיש אשר גדל רוב שנות חייו בכפר שקט מחוץ לעיר, לא כדאי לבחור עבורו בית אבות הממוקם בעיר הגדולה מכיוון שהרעש וההמולה יכולים להיות קיצוניים מדי עבורו.

ומה עם המחיר?

כמובן שיש לוודא שיש ביכולתכם לממן את התשלום לאורך זמן. באמצעות מחשבון למחירי בתי אבות שבאתר calculator ניתן לבדוק את המחיר באזורכם.

האם עדיף בית אבות קטן או בית אבות גדול?

בתי אבות גדולים מכילים מספר רב של דיירים ומתקיימות בו לרוב יותר פעילויות חברתיות. כמו כן, המינעד החברתי גדול יותר וכך מאפשר לקשישים קשת חברתית רחבה יותר. אולם, רוב בתי האבות הגדולים מציעים חדרים משותפים למספר דיירים לכן כאשר בוחרים בבית אבות גדול כדאי לבדוק את כמות הדיירים בחדר, את גודלו של החדר אותו הם חולקים ומידת הפרטיות הקיימת בו.

גם בבתי דיור מוגן קיימות מחלקות סיעודיות המהוות אלטרנטיבה לבית האבות המסורתי

ישנם בתי אבות קטנים אשר בהם מספר דיירים מצומצם אך אין זה אומר בהכרח כי השירות והיחס לקשישים אישי וצמוד יותר. חשוב לבדוק את כמות הצוות הרפואי הקיים במחלקות והאם מספר הדיירים מצומצם מתוך בחירה ושיקול דעת של המקום או שמה בשל אילוצים. בשני המקרים חשוב לבדוק את רמת השירות אותה מקבל הקשיש ולוודא שהיחס הניתן במקום הינו אישי, סבלני וקשוב לצרכיו הבריאותיים, הפיזיים והנפשיים.

לסיכום, כאשר בוחרים בית אבות כדאי להביא בחשבון שני גורמים עיקריים: הגורם הראשון הינו קירבה למגורי הילדים והשני הוא רמת הפרטיות והשירות האישי הניתן במקום. אפשר להיעזר בשירותי יעוץ שונים כמו של human אשר מקלים על הבחירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *