סוגי מכונות קפה

ישראל הפכה בשנים האחרונות לאחת ממעצמות הקפה העולמיות, זאת למרות שמדובר בארץ בה שורר מזג אוויר חם רוב ימות השנה. הישראלים פשוט אוהבים את לשתות קפה וזה מתבטא בנתונים מחקריים המראים כי הישראלי הממוצע שותה בין 3-4 כוסות קפה ביום וצורך כ-4.5 ק"ג של קפה בשנה.

מכונות קפה יכולות להוות פתרון מושלם לישראלי חובב הקפה בכך שהן מספקות קפה זמין בבית ללא הטרחה ביציאה לבית הקפה, המתנה ארוכה ובזבוז כספים מיותרים. בנוסף, המכונות מהוות פתרון שימושי למשרדי חברות בכך שניתן להכין באמצעותן קפה איכותי בקלות ובמהירות במשך היום. במאמר זה נסקור את סוגי מכונות קפה על מנת שתוכלו לבחור במכונה המתאימה לטעמכם האישי.

מכונות קפה ידניות

מכונות קפה ידניות או חצי-אוטומטיות מיועדות לאלה מכם המעוניינים לשמר את חווית הכנת קפה ולאלו מכם האוהבים לשתות אספרסו על פני משקאות קפה עם חלב. ההכנה העצמית מאפשרת לנו לדייק יותר בהכנת הקפה על פי טעמנו האישי ובכך לקבל בתוצאה הסופית את טעם הקפה שאנו אוהבים.

החיסרון במכונות הקפה הידניות היא בכך שהן דורשות מאתנו מיומנות מסוימת בהכנת קפה עם חלב. המכונות כוללות צינוריות מיוחדות הנועדות להקצפת חלב ולשם כך יש צורך במיומנות מסוימת על מנת שההקצפה לא תהיה סמיכה מדי ובכך תפגום באיכות הקפה.

מכונות קפה אוטומטיות וחצי אוטומטיות

מכונות קפה אוטומטיות וחצי אוטומטיות מתאימות למי שחפץ בהכנת קפה מהירה אשר כמעט אינה דורשת התערבות אנושית. במכונות אלה אתם יכולים לקבל את הקפוצ'ינו או נס הקפה שלכם תוך מספר שניות בלחיצת כפתור אחת בלבד. את כל עבודת ההכנה עושה המכונה עצמה, כולל הקצפה אוטומטית של החלב וטחינה של פולי הקפה במטחנה המובנית בתוך במכונה. ישנן מכונות קפה אוטומטיות המאפשרות הקצפת חלב ידניות לאלו המעוניינים לקבל שליטה מלאה על תהליך ההקצפה.

מכונות אלה כוללות בנוסף מגוון אפשרויות בחירה המאפשרות לכם לבחור את אופן ההכנה בו אתם מעוניינים, כגון: סוג הקפה, עובי הטחינה, כמות הקפה והמים ואף ניתן לכוון מראש חלק מהמכונות על מנת שיתחממו עם השכמתכם בבוקר. עקב השכלולים שבמכונות אלה הן גם יקרות יותר לעומת המכונות הידניות אך הן מתאימות במיוחד למשרדים ולאלו מכם המעוניינים לחסוך את הטרחה שבהכנת הקפה ולקבל אותו במהירות ובאיכות לא רעה בכלל. למידע נוסף מכונות קפה למשרד

כיצד לבחור מכונה?

לפני שאתם קונים מכונת קפה עליכם לשאול את עצמכם מהם הצרכים שלכם ובהתאם לבחור את המכונה המתאימה. במידה ואתם צורכים כמות קטנה של כוסות בקפה ביום אתם יכולים להסתפק במכונת קפה קטנה ולא יקרה המספיקה להכנת מספר כוסות קפה במשך היום. מנגד, אם מדובר במכונת קפה משרדית  או בבית הצורך מידה גדולה של קפה מומלץ לרכוש מכונת קפה גדולה יותר על מנת שתעמוד בכמויות אלה.

בנוסף, במידה ואתם אוהבים להכין את בקפה בעצמכם וחשוב לכם שהקפה אותו אתם שותים יוגש בצורה מושלמת ומדויקת תבחרו במכונה ידנית המעניקה לכם שליטה מלאה על הכנת הקפה. לעומת זאת, במידה ולא אכפת לכם שהמכונה תבצע את העבודה בשבילכם והקצפת החלב האוטומטית הפחות מדויקת אינה מפריעה לכם תבחרו במכונה האוטומטית. חוסר זמן מהווה גם שיקול משמעותי בבחירת המכונה ומכונה אוטומטית היא פתרון די הכרחי לאלו מכם הקצרים בזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *