שיקולים חשובים בבחירת דלתות מקלחונים

מקלחונים היום הם הרבה יותר ממקום לעשות בו מקלחת – מקלחון הוא בעל חשיבות עיצובית רבה לחלל האמבטיה שלכם ובעל תרומה משמעותית לאווירה שתיצרו בו. משום כך יש גם לבחירה בדלתות מקלחונים חשיבות רבה, שכן דלתות מקלחונים הם אחד החלקים הבולטים והמשמעותיים ביותר בו, והחלק הראשון בו נתקל מבטו של המבקר האקראי בחדר האמבטיה. מסיבה זו חשוב להשקיע בבחירת דלתות מקלחונים מחשבה רבה, כך שתוכלו להשיג בדיוק את האפקט העיצובי הרצוי לכם.

כיצד אם כן בוחרים דלתות מקלחונים שתעלינה בקנה אחד עם החזון העיצובי שלנו? במאמר זה נסקור כמה שיקולים חשובים שיש לזכור בתהליך הבחירה בדלתות מקלחונים.

בחירת הדלתות עבור המקלחונים

מספר שאלות חשובות, שתשאלו את עצמכם, יוכלו להנחות אתכם בתהליך הבחירה ולצמצם את האפשרויות העומדות בפניכם.  השאלה הראשונה היא איזה סוג של דלתות מקלחונים ברצונכם לשקול? דלתות של מקלחונים זמינות היום במבחר גדול של סוגים ואפשרויות. עבור מקלחת גדולה לדוגמא, עם אמבטיה או בלעדיה, תוכלו לבחור דלתות מקלחונים המסתובבות על ציר, או מחליקות למשל. משום שחלל האמבטיה הוא גדול, הדלת לא תתקל בחפצים שמאוחסנים בחלל האמבטיה ותאפשר לכם להשתמש במקלחון בנוחות. עבור חדרי אמבטיה קטנים, לעומת זאת, דלתות מקלחונים הנעות על גבי מסילה או דלתות מתקפלות תהיינה בחירה טובה יותר, משום שהדלת אינה דורשת חלל נוסף לצורך פתיחה או סגירה שלה. כמובן שהדרישה הטכנית הבסיסית היא עמידה בתנאי לחות, מים והבטיחות של החומרים עצמם ושל ההתקנה.

בחירת סוג זכוכית

השאלה השנייה שמומלץ לשאול את עצמכם היא איזה סוג של זכוכית יתאים למקלחון שלכם. לעיתים תוכלו לבחור סוגים שונים של זכוכית למקלחון הרצוי לכם, כך שתוכלו לבחור גם מרכיב זה של עיצוב המקלחון. תוכלו לבחור זכוכית צבועה, זכוכית שקופה או זכוכית בעלת טקסטורה (מרקם) במספר וריאציות שונות. זכרו שזכוכית צבעונית וכמובן זכוכית שקופה הן שקופות, ולכן אינן שמות דגש על מרכיב הפרטיות של המתקלחים. זכוכית בעלת מרקם, לעומת זאת, תאפשר חדירה של אור אך תאפשר לכם לשמור על מידה מסוימת של פרטיות בשעת המקלחת.

העובדה שביכולתכם לבחור עיצוב של דלתות מקלחונים עם סוגים שונים של זכוכיות מגדילה מאוד את הסיכויים שדלת המקלחון שתבחרו תהיה דלת שתהיה ייחודית לכם ולא תתקלו ברבות כמוה במקומות אחרים.

מדידת הדלתות למקלחונים

דלתות מקלחונים מגיעות גם בגדלים שונים. לעיתים מדובר במידות סטנדרטיות ולעיתים תוכלו לרכוש דלתות מקלחונים במידה המדויקת הדרושה לכם או המועדפת עליכם. משום כך חשוב למדוד בדיוק מה השטח שתקצו למקלחון על מנת שתוכלו להתמקד בבחירה שלכם בחנות.

השאלה האחרונה שחשוב לשקול היא האם ברצונכם להחליף את כל המקלחון או אולי רק את הדלת. ביכולתכם לבחור להחליף דלתות מקלחונים בלבד, אך משום שהזמנת המכלול כולו תגדיל את הסיכוי להתאמה של החלקים השונים, לדעתנו כדאי לשקול אפשרות זו בכובד ראש.

מעקות זכוכית

מעקות זכוכית מהוות פעמים רבות חלק בלתי נפרד מן העיצוב הכולל של האמבטיה. בדלת המקלחון שתבחרו ניתן לשלב גם מעקות זכוכית, או להתקינם במקומות אסטרטגיים שונים באמבטיה, לצורך הבטחת אחיזה ובטיחות השימוש בחדר האמבטיה..

חיפוי זכוכית

חיפוי זכוכית הינו גם כן אפשרות שמומלץ להביא בחשבון. חיפוי זכוכית בחדר האמבטיה שלכם הוא יפה, שימושי מאוד, ומהווה תוספת משלימה נהדרת לעיצוב חלל האמבטיה. בשבירו גלאס תמצאו את כל הסוגים של המקלחונים, מעקות זכוכית, חיפוי זכוכית וכל פריט זכוכית אחר, ותוכלו להתייעץ עם צוות המומחים שלנו שיסייעו לכם בהתאמה מושלמת של המוצרים הדרושים לכם.

מידע נוסף:

מים רבים מבוזבזים בחדר האמבטיה – חשבתם על האפשרות של מיחזור מים אפורים?

תגובה אחת בנושא “שיקולים חשובים בבחירת דלתות מקלחונים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *