תכשירים לטיפול בכינים

זו אולי אחת המלחמות העתיקות מכולן: מלחמתם של הורים בכינים שעל ראשי ילדיהם. מרגע שהתגלו הכינים על הראש, הגירוי המטריד של הילד, הלחץ שידביק את בני המשפחה והאי נעימות, מכניסים מיד את כולם לפעולה ולנכונות לקרב. כמספר הכינים על הראש, כך מספר התכשירים ודרכי הטיפול בתופעה. והמבחר הגדול עלול לבלבל. אז רגע לפני שרצים לבית המרקחת, הנה סקירה קצרה על התכשירים והשיטות השונים-  טיפול בכינים אפשרי וקל:

סירוק במסרק צפוף:

בחוד החנית של פלוגת הקרב בכינים עומד המסרק הצפוף. לא משנה באיזה חומר בוחרים, בלי המסרק, המלחמה בכינים לא תצלח. המסרקים, העשויים לרוב ממתכת, בנויים משיניים צפופות מאד, כאשר המרווח שביניהן קטן מגודל כינים. הסירוק מתבצע על שיער רטוב, לאחר החפיפה. לפני הסירוק יש להכין חתיכת בד, צמר גפן או נייר טואלט, כדי לנקות את המסרק מהכינים שהוצאו. שימוש בנייר טואלט הוא אידיאלי, כי אז זורקים את הנייר עם הכינים לאסלה, ומורידים את המים לוידוא הריגה.

תכשירים כימיים:

תכשירים נגד כינים, הנמכרים בבתי המרקחת וברשתות הפארם, עושים בדרך כלל את העבודה. ישנם כמה גורמים שיש לקחת בחשבון לפני השימוש בתכשירים:

1 . הכינים מפתחות עמידות לתכשירים. לכן כדאי במידה ותכשיר אחד לא עוזר או שהבעיה חוזרת על עצמה לגוון בין התכשירים. מומלץ אפילו לקרוא את רשימת החומרים מהן הורכב החומר הקודם, ולרכוש חומר חדש המכיל מרכיבים אחרים.

2 . התכשירים הכימיים מכילים (במינון נמוך) חומרים המשמשים גם חומרי הדברה כגון מלתיון או פרתיון. יש המזהירים מפני הנזקים שחומרים כימיים אלה עלולים לגרום. יחד עם זאת יש לזכור כי החומרים עלולים להזיק רק אם נעשה בהם שימוש בכמויות גדולות ולאורך זמן ממושך.

בין התכשירים הנמכרים בבתי מרקחת לטיפול בכינים אפשר למצוא תכשירים כמו: פריודרם שמפו, חפיף ואחרים.

תכשירים טבעיים:

הורים רבים נרתעים מלהשתמש בחומרים הכימיים עקב החשש מהנזק שהם אמורים לגרום. ישנו מגוון רחב של חומרים טבעיים, חלקם נמכרים בחנויות הטבע, וחלקם עוברים מפה לאוזן כמרשמי תרופות סבתא.

להלן סקירת תכשירים טבעיים לטיפול בכינים:

1 . תערובת של חומץ תפוחים ושמן זית. יש לערבב את שני החומרים ולמרוח היטב על הקרקפת. להשאיר על הראש כ 20 דקות, ולחפוף.

2 . שמן עץ התה. נמצא יעיל מאד בשימוש נגד כינים. מאחר ומדובר בחומר מאד חריף, אסור למרוח אותו ישירות על הקרקפת, וצריך למהול אותו עם חומרים אחרים. הדרך הקלה ביותר היא לערבב את השמן עם כף שמפו. כל כף שמפו יש למהול עם 2 טיפות של שמן עץ התה, למרוח על הראש והשיער ולהשאיר 10-20 דקות.

3 . למי שנרתע מערבוב חומרים תוצרת בית ניתן לרכוש תכשירים העשויים מחומרים טבעיים בבתי המרקחת ובחנויות הטבע.

הכינים הן תופעה לא נעימה, אך בעזרת טיפול נכון ונחישות אפשר לטפל בהן ולהיפטר מהן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *