נשירת שיער

 תופעת נשירת השיער יכולה לקרות בכל גיל והיא עלולה להופיע אצל גברים ונשים כאחד.

אצל כל אחד מהמינים הסיבות יכולות להיות שונות כמו גם דרכי הטיפול בהן, אך הגורמים העיקריים שיכולים להוביל לנשירת שיער הינם: לחץ, חוסר איזון הורמונאלי (בעיקר אצל נשים), גיל מבוגר, תזונה לא מאוזנת, מצב נפשי ירוד או גנטיקה.

כאשר אתם מבחינים כי לאחר סירוק או חפיפה יש נשירת שיער בכמות גדולה מהרגיל או כאשר אתם מעבירים את אצבעותיכם בשיער ותנועה זו גורמת לתלישת שיער מרובה כנראה שמודבר בנשירה חריגה ששווה לבדוק.

כמו בכל בעיה ככל שתקדימו להכיר בה ולהיות מודעים לקיומה כך דרכי הטיפול יהיו אפקטיביות יותר ובעלות השפעה לטווח ארוך. לרוב בעיות הנשירה קיים טיפול מתאים ומאפשר להפחית משמעותית את הנשירה שנוצרה.

 נשירת שיער בקרב גברים

נשירת שיער אצל גברים נקראת- התקרחות מהסוג האנדרוגני, או במילים פשוטות, רמת ההורמון הגברי (טוסטסטרון) מתגברת ככל שמתבגרים. עד גיל 18 רמת ההורמון נמוכה אך מגיל 18 היא מתגברת בהדרגתיות מה שגורם אצל הרבה גברים לנשירת שיער מוקדמת. התקרחות גברים היא ברוב המקרים גנטית. ישנן תרופות או משחות שמאפשרות הקטנה של רמת ההורמון ובכך האטה בנשירת השיער.

 נשים ונשירת שיער

נשירת שיער אצל נשים נגרמת בעיקר עקב שינויים הורמונאליים שקורים להם במהלך חייהן- התופעה השכיחה ביותר היא לאחר לידה- אם במהלך ההיריון הגוף מצמיח שיער בצורה מוגברת מהרגיל, לאחר הלידה יש תופעה הפוכה- נשירת השיער היא מואצת ובכמויות לא רגילות שלעיתים אף גורמות לקרחות במקומות מסוימים בקרקפת.

כאשר אתם נמצאים בתקופה של לחץ או אינכם דואגים לטפל בשערכם באופן מודע רוב הסיכויים הם שתחוו נשירה אך אין זה מעיד על נשירה כרונית שהטיפול בה כרוך בייעוץ וליווי של איש מקצוע ועלויות גדולות.

מה שכן, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה ולגרום לך ללכת ולבדוק האם אתם משתמשים בתכשירי שיער שמותאמים לסוג השיער שלכם?  האם אתם מקפידים לאכול באופן מסודר ולהזין את גופכם במרכיבים החיוניים לו? דאגו להשתמש בתכשירים שמותאמים לסוג שערכם ושימרו על תזונה נכונה והלך חיים רגוע עד כמה שניתן ובכך תמנעו מעצמכם את התסכול שבנשירה מוגברת. ישנם ויטמינים שונים שמומלצים לשימוש כשיש צורך לחזק את מקור הצמיחה של השערה ואת הקרקפת.

נשירת שיער יכולה להיות נושא כאוב אצל הגבר או אישה שחווים אותה. היא יכולה לגרום לחוסר ביטחון ולתחושה לא נעימה. כמובן שיש גם אנשים שמקבלים את הגזרה ומורידים את השערות שעוד נותרו ובוחרים במראה "הקרחת" אך חשוב לדעת כי היום ישנם סוגי טיפול מתקדמים מאוד שחלקם גם נותנים פתרון לצמיחה מחודשת של השיער וגם מהווים תחליף ראוי ואיכותי לשיער שנשר כגון- השתלת שיער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *