השכרת רכב בחו"ל – מידע חשוב

השכרת רכב בחו"ל הופכת לנפוצה יותר משנה לשנה. ישראלים רבים מבינים כי כדי ליהנות מהמראות היפים ביותר בכל מדינה, גבולות התחבורה הציבורית אינם מספיקים תמיד. השכרת הרכב מאפשר לתכנן את המסלול באופן בו ניתן לראות את מה שבאמת מעניין את המטייל.

עם זאת, השכרה של רכב בחו"ל מצריכה מתן תשומת לב מקסימלית למספר גדול של גורמים. חשוב לזכור כי על אף המחיר הנוח ופשטות הפעולה, משכיר הרכב נתון ללא מעט סכנות. הנה מספר דרכים להפוך את החוויה למושלמת.

ראשית: תנאי השכרת הרכב

חשוב להבין כי המושג של השכרת רכב בחו"ל הוא רחב מאד. כך גם בנוגע לתנאים השונים בכל מדינה ומדינה. הניסיון על הכביש, סוג הרשיון והגיל מהווים תנאים עיקריים לצורך קבלת הרכב. במרבית מדינות אירופה, למשל, נדרש גיל מינמלי הנע בין 21 ל-23 וכן שנתיים ניסיון על הכביש, לצד רישיון נהיגה בינלאומי.

כמובן שטרם ההשכרה, חשוב מאד לידע את אנשי החברה מי בדיוק מתכוון לנהוג ברכב, מאחר וזה משפיע על המחיר, הביטוח (במידה וקיים) ועוד.

מהארץ או מחו"ל?

ניתן להשכיר רכב בשני אופנים: מישראל או במדינה אליה מגיעים. בדרך כלל תנאי ההשכרה דומים, פחות או יותר, אם כי רבים ממליצים על השכרה מישראל מהסיבה הפשוטה שכך ניתנת יכולת לשכור את הרכב עוד משדה התעופה. כאשר מגיעים למדינה זרה בלי הסדר מוכן, חיפוש אחר החברות גוזל זמן רב.

מעבר לכך, ככל שההזמנה נעשית מוקדם יותר, כך היא נוטה להיות לרוב זולה יותר. כמובן שחשוב להקפיד להצטייד במספרי הטלפון טרם הסגירה, ובמידה ומדובר בחברה ישראלית- לראות אם יש לה אנשי קשר במדינה המיועדת.

מחירה של השכרת רכב בחו"ל

הגענו לסוגיית המחיר. הוא נקבע בהתאם למספר עצום של מאפיינים, דוגמת סוג הרכב, ידית ההילוכים, שנת הייצור, נפח המנוע וכן מספר רב של נתונים הקשורים לנהג: הגיל, הניסיון, העבר על הכביש ועוד. לכן, ניתן למצוא טווח עצום של מחירי השכרת רכב, ומעבר לכך: הבדלים גדולים גם בין חברה לחברה. השכרת רכב לעסקים שונה מהשכרה פרטית וכדאי לציין זאת מראש.

על מנת "לזכות" במחיר הסביר ביותר, רצוי להקפיד לבחור ברכב אשר מתאים למטרות הנסיעה ולמאפיינים של הנהג. אין צורך להשכיר רכב שטח, למשל, עבור נסיעה עירונית קצרה, וניתן בהחלט להסתפק במכונית משפחתית קטנה.

מעבר לכך, רצוי מאד לבצע השוואת מחירים בין החברות השונות לפי הפרטים שהוזנו. כיום, ניתן לעשות זאת תוך מספר דקות באמצעות האינטרנט, ופעולה זו עשוייה לחסוך מאות ואפילו אלפי דולרים.

אל תעברו על החוקים

כמובן שטרם השכרת רכב בחו"ל, יש לזכור דבר אחד: אתם במדינה זרה. לא תתגלה אליכם שוב סבלנות בעבירת תנועה, וחוסר הכרה של החוקים לא מונע את העונש. לכן, מומלץ מאד לעשות מחקר מקיף על תנאי הנסיעה במדינה אליה המגיעים, חוקי התעבורה, התמרורים וכן הלאה. גם מזג האוויר במועד הנסיעה מהווה פקטור מרכזי שיש להתחשב בו.

בנוסף, חשוב גם להקפיד מאד שלא לעבור על תנאי ההשכרה. גבולות הנסיעה, מועד ההחזרה וההקפדה על השבת הרכב ללא נזק ועם מיכל דלק מלא הינם חיוניים, ועבירה עליהם עלולה להביא לנזק כספי עצום. לרוב, חברות ההשכרה לא סלחניות על שום מקרה מכל אלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *