לימודי אימון אישי

מקצוע אותו לא הכרנו לפני עשר שנים הוא מקצועו של המאמן האישי. מדובר על אדם שאמון על ליווי ותדרוך של אנשים המעוניינים לשנות את חייהם, וליצור לעצמם הזדמנויות להצלחה בכל אספקט של חייהם. מכירים את המשפט הזה: יש לו כל כך הרבה פוטנציאל? מישהו החליט לעשות מהמשפט הזה מקצוע. מאמן אישי הוא אדם שעוסק באימון אנשים להצלחות בחייהם, אך בראש ובראשונה, הוא לומד כיצד לאמן את עצמו במהלך הלימודים, ולכן, כל אחד יכול ומתאים לעסוק בתחום, זאת במידה והתחום מושך אותו. כמו כן, כל מי שרואה את עצמו עובד בתחום בו הוא מסייע לאנשים אחרים להתקדם בחייהם יכול להיות מתאים לתפקיד.

אז מה זה אימון אישי, ומה לומדים במסגרת הלימודים?

אימון אישי הוא תהליך אותו אדם עובר באמצעות מאמן אישי ומטרתו היא הכוונה לדרך חיים עם חזון, ומימוש הפוטנציאל הגלום בכל אחד מאתנו. במהלך האימון האישי לומדים נושאים רבים ובניהם בניית חזון אישי ללקוח, גיבוש תוכנית פעולה, יישום העקרונות של אותה התוכנית, התמודדויות עם מצבים שונים אותם הלקוח צפוי לעבור (התמודדות עם התנגדויות שונות שיכולות להופיע מצד הלקוח במהלך הדרך), בניית אסטרטגיה נכונה, קביעת יעדים, מנהיגות אישית ועוד.

במסגרת הלימודים התלמיד יצטרך לעבור בעצמו הליך של אימון אישי, וזה אולי אחד הפלוסים הגדולים של לימודי אימון אישי. לא רק רכשתם לעצמכם מקצוע מאתגר, מלא חוויות ומבוקש, גם הרווחתם את האפשרות לעבור אימון אישי בעצמכם. אימון כזה יכול לסייע לכל מי שמרגיש שהוא "תקוע" בחיים, ובין אם מדובר על חיי המשפחה, הזוגיות, העבודה או הקשרים עם החברים, כל אחד יכול ללמוד איך לנצל את הפוטנציאל שלו עד תום.

איפה לימודי אימון אישי מתקיימים, וכיצד הם מתנהלים?

לימודים של אימון אישי מתקיימים במסגרות לימוד פרטיות, שכן מדובר על תחום לימודים חופשי. אין צורך בבגרות, או בפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים, אך בדרך כלל יש שיחה מוקדמת כדי לבחון את רמת התאמתו של מי שמעוניין בלימודים. כיום ישנם בתי ספר רבים בהם ניתן ללמוד אימון אישי ומתכונת הלימודים נחשבת יחסית קצרה לעומת מסלולי לימוד אחרים.

הלימודים מתקיימים בכיתות לימוד, על ידי הרצאות פרונטאליות ועל ידי סימולציות שונות בהן נעשה משחק תפקידים של מאמן ולקוח. באמצעות סימולציות אלו יכול התלמיד ללמוד לעומק על שיחות עם הלקוח שלו, ועל תרחישים שונים שעלולים לעלות במהלך הדרך.

במה תוכלו לעבוד בתום לימודי אימון אישי?

כשתסיימו לימודי אימון אישי, תוכלו לעסוק בתחום באופן מקצועי במסגרת של מקום שמספק שירות של אימון אישי, או במסגרת עצמאית אותה תקימו בעצמכם. במהלך הלימודים תוכלו לבחון לעומק אילו סוגי אימון מעניינים אתכם יותר, האם תרצו לכוון אנשים בתחום הקריירה, לתת אימון אישי לנשים או המשפחה והזוגיות? האם אתם רוצים לאמן אנשים בתחום גידול ילדים והתמודדות עם בני נוער, או שתחום החברה יותר מעניין אתכם?

לאחר שתענו לעצמכם על השאלות הללו תוכלו לחשוב לעומק כיצד אתם רוצים לעסוק בתחום. יש אימון שהוא פרטני (אחד על אחד), ואימון קבוצתי, תוכלו לבחור בשניהם או באחד מהם, אך רצוי שבמהלך הלימודים כבר תמצאו את הכיוון שלהם בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *