ליסינג פרטי, מימוני, תפעולי איזה מהם מתאים לך?

ליסינג הוא מושג נפוץ בארץ ולא סתם כל כך הרבה אנשים מדברים עליו. ליסינג יכול להופיע בהקשר של רכבים, בניינים, שטחים חקלאיים ועוד. באם רצונכם לנהוג על רכב חדש ונוצץ, שיטת הליסינג היא הדרך הנכונה והנפוצה בארץ לעשות זאת.

מה זה ליסינג?

ליסינג הוא שכר מכר. שכירה של מוצר מסוים מבלי לשלם תשלום מלא על רכישתו. ואם אנו מדברים על רכישת רכב חדש בארץ, מדובר על סיפור יקר מאוד בהשוואה למדינות אחרות בעולם המערבי בשל המיסים שהמדינה מטילה עלינו. תוצר ישיר של כך הוא מדד פופולאריות הליסינג בארץ. באמצעות ליסינג יש באפשרותכם לנהוג ברכב חדש לחלוטין או פשוט לרכוש אותו בתנאים מצוינים ונוחים, והליסינג מיועד גם לאנשים פרטיים וגם לעסקים.

שני סוגי ליסינג לרכבים:

ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי – הלקוח מקבל רכב חדש וחברת הליסינג דואגת לכל מה שקשור באחזקתו. ליסינג תפעולי נפרש על תקופה שבין שנתיים לארבע שנים בערך ובזמן תקופה זו מחכיר הרכב זוכה לטיפולים שוטפים בו, אשר נעשים על ידי חברת הליסינג. חוכר הרכב משלם תמורתו סכום חודשי קבוע.

חברת הליסינג מעניקה ללקוח גם שירותי גרר, טסט ועוד. במסלול ליסינג תפעולי ישנן כמה אפשרויות. אפשרות ראשונה היא אופציית רכישת הרכב עם סיומה של העסקה ואין צורך להחזיר את הרכב לחברת הליסינג. האפשרות השנייה היא החלפתו של הרכב לאחר מספר מסוים של ק"מ.

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני – ליסינג מימוני הוא בעצם הלוואה לרכישת רכב. הלקוח מקבל רכב חדש בעבורו הוא משלם כל חודש החזרים ובתום התקופה הרכב שייך ללקוח. כיצד מתבצעת רכישת הרכב? הלקוח משלם בסך הכול את הפיקדון ששילם בתחילת העסקה פלוס ערך הרכב באותה התקופה. והיה והלקוח ירצה להחליף את הרכב ברכב אחר, הוא יוכל לעשות זאת באמצעות תשלום נוסף ובאם יחליט לפרוש מן העיסקה, יהיה עליו לשלם קנס.

בניגוד לליסינג תפעולי, הלקוח לא יקבל שירותי אחזקת רכב וטיפולים שונים ויהיה עליו לבטח את הרכב בעצמו. במקרה של תאונה, חברת הליסינג היא זו שתפצה, שכן, הרכב שייך לה. עסקאות ליסינג פרטי הן לרוב בשיטת הליסינג המימוני.

חברות ליסינג

שיטת הליסינג כה פופולארית בארץ כך שישנן חברות רבות העוסקות בתחום החל מחברות ענק אשר רוכשות כמות נכבדת של רכבים מהיבואנים כל שנה וכלה בחברות קטנות יותר, אשר מתחזקות ציי מכוניות מצומצמים. גם חברות השכרת הרכב הגדולות נכנסו לתחום הליסינג והן מציעות לא רק את האפשרות לשכור רכב ליום או כמה ימים אלא גם החכרה של הרכב לכמה שנים.

יתרונות של חברות ליסינג

אז במה שונות חברות הליסינג מסוכנויות הרכב? משום שהן רוכשות כמויות נכבדות של רכב מהיבואנים, הן גם זוכות למחירי רכב נמוכים מאוד וכל הלקוחות נהנים ממחירים אטרקטיביים ותנאי מימון נוחים במיוחד.

עסקאות ליסינג משתלמות ביותר הן לעסקים והן לאנשים פרטיים. ההוצאות על הרכב מצומצמות יותר, התשלומים נוחים יותר וככלל מדובר על האופציה האטרקטיבית ביותר בנמצא היום, על מנת לנהוג ברכב חדש – רק צריך לבחור מה יותר מתאים לכם – ליסינג מימוני או ליסינג תפעולי.

2 תגובות בנושא “ליסינג פרטי, מימוני, תפעולי איזה מהם מתאים לך?”

  1. אחלה סקירה. בהזדמנות זו כדאי לציין שליסינג מביא איתו לרוב מבצעים והטבות, הן לחברות והן לאנשים פרטיים. לאלבר לדוגמה יש עכשיו מבצע עבור לקוחות שקונים דרכם רכב חדש- קבלת דלק בהנחה של שקל לליטר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *