יהודים משיחיים בישראל – מחפש מידע על יהודיים משיחיים? אז כדאי שתקרא!!!

הנצרות והאמונה בישו נולדו בתוך העם היהודי וצמחו ממנו, בשלב מסוים העם היהודי הוקיע מתוכו את אותם מומרים וכופרים שהאמינו בנצרות והם הפכו לדת  נפרדת, הנוצרים.
אחרי אלפיים שנות ניתוק מוחלטים בין האומה היהודית למאמינים בנצרות, קומץ יהודים מומרים באנגליה, שהאמינו בישו, וראו בו משיח ובן אלוקים, החליטו שהם אינם רוצים להתנתק מהשורשים היהודים אלא לשלב את האמונה בנצרות ובישו ואת היהדות זו בזו. הם כינו את עצמם "יהודים משיחיים". היהודים המשיחיים מאמינים בברית החדשה וגם בתנך ומשלבים מנהגים נוצרים ויהודיים גם יחד.
לאורך השנים הם ניסו לקבל הכרה כיהודים ולהתקבל כזרם רביעי

ביהדות אך נדחו ולא הוכרו ואז החלו בשיטות מיסיונריות שונות לנסות לחדור לעם היהודי ולעשות בו נפשות.
כיום בעולם בין 250,000 ל-300,000 יהודים משיחיים, בהם, 10,000 – 15,000 בישראל. 'היהדות המשיחית' מתחלקת לכ-100 קהילות הפרושות בכל רחבי הארץ, שמות הקהילות אינם מעוררים כל חשד כי מדובר בארגון נוצרי מיסיונרי, כך לדוגמא ישנם קהילות הנושאות שמות: נתיביה, חסד ואמת, ה' רועי, תקוות ישראל, ישראל חי, אוהלי רחמים, ירוא וכו'.
בנוסף לזאת, יש להם אחיזה גם בהתיישבות הקיבוצית, כגון קיבוץ 'יד השמונה'.
קהילות היהודים המשיחיים בישראל עוסקות בפעולות הומניטאריות המערבות הטפה ומיסיונריות להצטרפות לקהילה. פעולות אלו נעשות בעיקר בין אלו הנמצאים במצב קשה, הן מבחינה כלכלית, כמו ניצולי שואה שמקבלים סיוע במצרכי מזון וגישה לשרותיי רפואה, משפחות חד הוריות המקבלות סיוע במצרכי מזון וכדומה, והן בין אלו הנמצאים במצב נפשי קשה – נרקומנים, חוזרים בשאלה וחיילים בודדים המקבלים פרט לסיוע הכלכלי גם תמיכה נפשית.
האמונה של היהודים המשיחיים זהה לחלוטין לזאת של הנוצרים הפרוטסטנטיים אבנגליים , אמונה בשילוש, בלידת בתולים של ישו, בחיים ללא חטאים של ישו, בתחייתו מן המתים, בביאתו השנייה, בכך שרק מי שמאמין בו נושע וכו'. היהודים המשיחיים מאמינים כי ישו יחזור ככל שיתרבו היהודים אשר יאמינו בו, ובכך ניתן לתלות האופי המיסיונרי שלהם.
'היהודים המשיחיים' רואים את עצמם כחלק של 'גוף המשיח', ביטוי פרוטסטנטי מובהק המכנה את אלו שממשיכים דרכם של תלמידי ישו, שקיבלו אותו כמושיע וסוגדים לו כאדון. אלו שהגיעו לזה אומרים שהם 'נולדו מחדש'. להצטרפות של יהודי ליהדות המשיחית נדרש טקס הטבילה לנצרות וטקס "בציעת הלחם" (שגם נקרא "סעודת האדון"). בעיני היהודים המשיחיים הטבילה היא דבר אלוקים, הקורא למאמינים לשים את חייהם הישנים מאחור, לתת לאדם הישן למות, ולקבל את המשיח כאדון בחייהם.
יום הפולחן שלהם הינו יום שבת, הם מלים את בניהם לרוב, ומתכנסים בחגי ישראל, וחלקם גם ביום ישוע  (חג המולד). חלקם אף חובשים כיפות ואפילו טלית קטן.
היהודים המשיחיים משתמשים במכבסת מילים כדי להטעות, ויש להם שפה מיוחדת השייכת להם שמיועדת להלביש כסות יהודית לנצרות שלהם וכך לצוד נפשות תמימות, לדוגמא:
במקום כנסיה – הם קוראים לבית התפילה שלהם קהילה או בית כנסת.
במקום צלב כסמל- עץ , סמל של התורה, "כי עץ חיים היא למחזיקים בה".
במקום הטבלה לנצרות – המרת דת מקווה או חזרה בתשובה.
במקום כומר – ראש קהילה, רב או רבאיי.
במקום ברית חדשה: הכתובים המשיחיים, החלק השני של התנ"ך .
השימוש במילים אלו אינו מסגיר את מהותם ומטרתם האמתית, ובדרך זו אין הם מעוררים חשד או דחייה במפגש הראשון עם ציבור תמים וזאת בתקווה להשיג את מטרתם האחת והיחידה: העברת העם היהודי על דתו.

 

יהודים משיחיים –  שיטות הפעולה

'היהודים המשיחיים' נמנים על הקבוצות המיסיונריות האגרסיביות ביותר הפועלות בקרב יהודים בעולם בכלל ובישראל בפרט. מפעם לפעם הם יוצאים במתקפה מיסיונרית עזה תוך שהם מציפים ערים שונות בחומר תעמולה מיסיונרי. הם קוראים לזה 'מסעות בישֹוּר'.
היהודים המשיחיים פועלים באזורים רבים בארץ במקומות כמו: תל אביב, יפו, ירושלים,
שיטות פעולתם מגוונות: ניתן לראותם עומדים בקרן רחוב מנהלים שיחות עם עוברי אורח תוך חלוקת מנשרים מיסיונריים אשר במבט ראשון נראים תמימים ואינם מעוררים חשד.
לפעמים, בהמשך הפעילות המיסיונרית הם לובשים חולצות טריקו עם הדפס של "יהודים משיחיים", "ישוע הוא המשיח" או פסוקים מן התנ"ך או מהברית החדשה,כדי לעורר את סקרנותם של עוברי אורח ולאפשר למיסיונרים לפתוח עם העוברים והשבים בשיחה.
בשיחות אלו, מחלקים הם חומר מיסיונרי נוצרי מוסווה, עמוס בסממנים בעלי אופי יהודי, כמו חוברות הנושאות את הכיתוב "חזרה בתשובה", "נביא כמשה", "אהוב את העם היהודי", ועוד… וכן ספרים כמו "המשיח בתנ"ך לאור ספרי חז"ל", "מלך היהודים", "ראשית חכמה", "הרז דשלושה", וכד'… לצורך העניין יציג המומר ה'משיחי' גם תעודת זהות בה הוא רשום כיהודי וזאת בכדי לטשטש את העובדה כי נושא התעודה הינו נוצרי מובהק. גם כאשר השיחה עם ה'משיחי' תתמשך, הוא יבחר להשמיט פרטים חשובים מתוכן אמונתו, כמו העובדה שהוא עבר הטבלה לנצרות בהצטרפותו לקבוצה המיסיונרית אליה הוא משתייך.
ברשותם של ה'יהודים המשיחיים' אולמות כנסים, הוצאות לאור, בית אבות ומרפאות, מרכזי גמילה, אכסניות נוער, ואף מועדון לילה.

 

יהודים משיחיים בישראל – היקף הבעיה

היהודים המשיחיים פועלים בישראל ללא לאות להמרתם דתם של יהודים אל הדת הנוצרית.
הם מקימים מרכזים רבים ברחבי הארץ, מרכזים אלו מוקמים בחשאי באזורים שונים.
יהודים משיחיים יפו – המרכז ביפו הוא המרכז הראשי של היהודים המשיחיים, מרכז זה הוקם ביפו באמצע שנות השלושים של המאה העשרים. קהילה זו נקראת בית עמנואל.
יהודים משיחיים ירושלים – גם בירושלים יש ליהודים המשיחיים מרכז,  בעבר ניסו היהודיים המשיחיים להקים מרכז בלב השכונה הירושלמית רחביה, למרות התנגדות התושבים. כיום יש ליהודים המשיחיים מרכז בירושלים הנקרא קהילת בית גאולה.
יהודים משיחיים באשדוד – גם באשדוד קיים מרכז של היהודים המשיחיים. ובעבר קיימו יהודים רבים הפגנות כנגד יהודים משיחיים באשדוד על פעילותם המיסיונרית, ראה סרטון.

יהודים משיחיים חיפה – גם בחיפה הקימו היהודים המשיחיים מרכז הנקרא קהילת בית אליהו. גם בחיפה פעלו היהודים המשיחיים להמרתם של יהודים לנצרות וארגון יד לאחים אף סיכל ניסיונות שכאלה בחיפה. ניסיונות בהן צעדו יהודים משיחיים עם כרזה מטעה כמו "נוצרים ידידי ישראל" כאשר תוך כדי הם מחלקים חומר תעמולה מיסיונרי לעוברים ושבים.
יהודים משיחיים בטבריה – בטבריה הקימו היהודים המשיחיים מרכז הנקרא קהילת פניאל. ובמלון הסקוטי שבטבריה קיים בית-ספר יסודי יהודי משיח.
יהודים משיחיים בכפר סבא – קהילת היהודיים המשיחיים בכפר סבא נקראת קהילת המעיין.
בנוסף למרכזים שצוינו בכתבה זו, קיימים מרכזים נוספים ברחבי הארץ במקומות כגון: יהודים משיחיים בבאר שבע, יהודים משיחיים באילת, יהודים משיחיים ברחובות, יהודים משיחיים בחדרה, יהודים משיחיים בראשון לציון,  יהודים משיחיים באריאל, יהודים משיחיים בנהרייה, יהודים משיחיים בכרמיאל, יהודים משיחיים באשקלון והם ממשיכים לנסות להקים מרכזים נוספים במקומות שונים בארץ.

היהדות המשיחית הינה כת נוצרית

במספר מקרים בהם נתבקש הבג"ץ לדון במעמדם של ה'יהודים המשיחיים', דחה בית משפט העליון את הטענה כי הם יהודים לכל דבר, ופסק נחרצות כי ה'יהודים המשיחיים' הינם בני דת אחרת ושייכים לעולמה הרחב של הנצרות.

יד לאחים נאבק בפעילות המיסיונרית של היהודים המשיחיים בישראל.

ארגון יד לאחים ששם לעצמו כמטרה לסכל את ניסיונותיהם של ארגונים נוצרים שונים המנסים להמיר את דתם של יהודים בישראל, נאבק בפעילותם של יהודים משיחיים ברחבי הארץ. אם גם אתה חרד לגורלו של העם היהודי, אם גם אתה חרד מהיקף הפעילות המיסיונרית בישראל… אתה מוזמן לפנות ליד לאחים ולסייע…

לחץ >> יצירת קשר עם יד לאחים.

2 תגובות בנושא “יהודים משיחיים בישראל – מחפש מידע על יהודיים משיחיים? אז כדאי שתקרא!!!”

  1. דיי דיי מספיק עם והאטימות עד מתי כבר תלמדו לקבל את הזרמים השונים בדת היהודית ,אף אחד לא יכול לקבוע מיהו יהודי רק אלוהים הם רואים עצמם יהודים ועוזרים לאנשים ועושים מעשים טובים מה כואב לכם?
    2000 שנה לא השתניתם כמו אבותיכם אתם רודפים ושופכים דם של כל מי שמוכיח אתכם במעשיכם הרעים הרי כמו שאבותיכם עשו לנביאים שפנו לישראל לחזור בתשובה כמו ששפכתם את דם זכריה הנביא ואת דם ישוע אתם ממשיכים לעשות מעשים רעים ורוצים לרדוף את הטובים אחרי כל זה אתם עוד מתפלאים שאתם שנואים על העולם מתי תשתנו התנ"ך עצמו מראה כמה היהודים הם רעים קשיי הבנה מתי תבינו שרק דרך מעשים טובים תהיו אור לגויים ותהיו אהובים על העולם מתיי??? זה כל קשה להבין זה דבר פשוט
    עם קשה עורף רק דרך צרות וייסורים אתם מבינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *