מימוש זכויות רפואיות – מה מגיע ולמי?

כתב: אלברט אסקין.

אין שום צורך שתמשיכו לסבול ללא סיבה. מימוש זכויות רפואיות יכול להיטיב ולשפר את מצבכם הכלכלי הרעוע הנובע בשל אסון, תאונה, מחלה ונכות.

מהי המשמעות העומדת מאחורי זכויות רפואיות והאם אתם זכאים לזכויות אילו?

מטרת מימוש זכויות רפואיות היא לעזור לאנשים שנפגעו מתאונות, נפצעו בשל שלל סיבות וחלו במחלות מסוימות. ישנם אנשי מקצוע המתמחים במיוחד בתחום מימוש זכויות רפואיות ועוזרים לאוכלוסייה הרלוונטית לקבל כסף המגיע לה מן המדינה עקב פגיעה בכושר ההשתכרות והתפקוד. הכרה בזכאות ומימוש זכויות רפואיות אינן פעולות אוטומטיות שכל הזכאי להן מקבל אותן, אלא נדרשות פעולות מסוימות על מנת להשיג אותן. מדובר בפנייה לגופים הרלוונטיים ובקשה לוועדה רפואית.. מטרתן של הוועדות הרפואיות הוא לבדוק מי באמת זכאי למימוש זכויות רפואיות שכן ישנם גם רבים המנסים להונות את המערכת. לעיתים, מסתבר שמרוב ניסיונות סינון וחשדנות גם אלה שבאמת ובתמים ראויים למימוש הזכויות הרפואיות שלהם, נמצאים אינם זכאים ולא בצדק. אם ברצונכם להגיע לוועדות הרפואיות כמה שיותר מוכנים ומגובים בראיות ומסמכים נכונים, כדאי שתיגשו לאחד מהגופים המתמחים במימוש זכויות רפואיות ובמימוש זכויות ביטוח לאומי.
מיהם הגורמים המתמחים במימוש זכויות רפואיות?

הגורמים הללו מתמחים, מקצועיים ומכירים את דרישות הוועדות הרפואיות על בוריין ובעלי ניסיון ממקרים קודמים ודרישות קודמות מן העבר של הזכאים. במקרים בהם מאשרת המדינה חוקים חדשים אשר טומנים בחובם זכאות לפיצויים כספיים, עוזרים גופים אלה בהכנות המקדימות לתביעת פיצויים. אדם שלא יגיש תביעה לא יקבל פיצויים והכרה בזכאות שלו לאלה. ברגע שאדם זכאי למימוש זכויות רפואיות והכרה בזכאותו, הוא יוכל לקבל עזרה כספית חודשית (קצבה ), הקלות ברכישת רכב בשל הנכות ממנה הוא סובל, הטבות ברכישת דירה ועוד זכויות רבות ושונות אשר יקלו עליו את מציאות חייו.

בדקו עם עצמכם את הדברים הבאים:

האם מגיעה לכם קצבת נכות כללית? אם בעקבות מחלה או בעיות רפואיות כושר ההשתכרות שלכם הצטמצם באופן משמעותי ייתכן מאוד שאתם זכאים לקצבה מהביטוח הלאומי, אפשרויות שיקום, הנחות במיסים ועוד. האם נפגעתם במהלך העבודה? למעשה כל פגיעה או תאונה שקרתה במהלך העבודה, עקב העבודה, בדרך אליה או ממנה, יכולות לזכות אתכם במענק נכות או קצבת נכות מעבודה. האם אתם סובלים ממחלת מקצוע וזכאים לפיצויים בשל כך? ישנם הרבה אנשים הסובלים ממחלות שהן תוצר ישיר של מקום עבודתם, ולא תמיד הם מזהים שהמחלה קשורה למקום העבודה. מדובר על נפגעי רעש אשר כושר השמיעה שלהם נפגע, מורים ומרצים הסובלים מצרידות קולית ,אנשים שנפגעו פיזית כתוצאה ממאמץ בעבודה ועוד סיבות. הפיצוי יינתן במסגרת חוק נפגעי עבודה. עוד סיבות למימוש זכויות רפואיות הן פגיעה במהלך השירות הצבאי, פגיעה ממחלת הפוליו ופגיעה כתוצאה מפעולות איבה.

מימוש זכויות רפואיות – והיה ונפגעתם, אל תוותרו על המגיע לכם לא רק על פי צו המוסר אלא גם על פי חוק. בדקו עוד היום כיצד ניתן להגיע למימוש הזכויות הרפואיות שלכם.

מאחל לכם שתהיו בריאים ומאושרים,

בברכה, אלברט אסקין.

.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *