דיור מוגן – מתי כדאי להתחיל לחשוב על מעבר לדיור מוגן

כתב: אלברט אסקין.
אמת היא שהכי טוב להיות בבית וביתו של האדם הוא מבצרו, אך עם הגיעו של אדם לגיל הזהב כדאי לו לחשוב כיצד להעביר את שארית חייו באופן הטוב והנוח ביותר עבורו.

מהו דיור מוגן?

דיור מוגן הוא מבנה או אזור מגורים המיועד לאוכלוסייה מבוגרת, מה שנקרא " גיל הזהב ", אשר מסוגלים ורוצים להתנהל באופן עצמאי בסביבה של בני גילם וגם ליהנות מכל היתרונות של סביבת מגורים בטוחה ומוגנת.

בתי דיור מוגן מציעים טווח רחב ומגוון של שירותים המיועדים לרווחתם של הדיירים וכמו כן למען בטיחותם. בבתי דיור מוגן ניתן למצוא השגחה ושמירה לאורך כל שעות היממה, שירותים רפואיים של אחיות ורופאים, חוגים מגוונים ופעילויות חברתיות, שרותי מכבסה וחדרי אוכל. ישנם בתי דיור מוגן מפוארים במיוחד המשתרעים על פני שטחים נרחבים וכוללים בריכה, חדר כושר, ספריה ועוד.

מתי לעבור לדיור מוגן?

לדיור מוגן לא עוברים דווקא משיקולי בריאות המניעים אנשים לעבור לבתי אבות, אלא לעיתים מחשבה על בית דיור מוגן נובע משיקולים של נוחות והרצון לחיות את החיים הטובים בגיל המבוגר יותר.
מובן וברור שאם דיירי הדיור המוגן יזדקקו לשירותים רפואיים הם יקבלו אותם, אך לא זאת השורה התחתונה. מעבר לדיור מוגן הוא צעד לא קל המכיל בתוכו שינוי משמעותי באורח החיים אבל מספרם של האנשים המחליטים לעבור לדיור מוגן מתוך רצון ולא מתוך הכרח רק הולך וגדל.
דיור מוגן הוא בעצם דיור אטרקטיבי מאוד בעל סטנדרטים גבוהים, אשר טומן בחובו אלמנטים של ביטחון וסביבה תומכת ועוטפת בד בבד עם המצאות בחברת אנשים בני אותו הגיל ובעלי צרכים דומים.
דיור מוגן מציע שלל חוגים, מועדונים ופעילויות חברתיות שונות ומגוונות התורמות לאיכות החיים ולתעסוקה תואמת לשעות הפנאי. דיור מוגן אומנם מיועד לאוכלוסייה עצמאית מתפקדת המסוגלת לדאוג לכל צרכיה אך אין זה אומר ששירותים רפואיים הם מחוץ לתחום.
דיור מוגן מציע שירותים רפואיים ברמה גבוהה ושירותי רפואה מונעת שונים והכול בהתאם למצבו האישי של כל אדם. ישנם בתי דיור מוגן אשר מציעים גם דיור תומך המיועד לאלה שזקוקים לעזרה גדולה יותר. אנשים החושבים על מעבר לדיור מוגן בעצם מעוניינים להתרכז בחיובי שהחיים יכולים להציע להם ולהתעסק כמה שפחות עם מטלות יומיומיות וליהנות ממסגרת חיים מלאה ופעילה. ניתן לציין עוד כמה סימנים מובהקים היכולים להצביע על הצורך במעבר לדיור מוגן:

אם אתם מתחילים לאבד חברים והקשר איתם הופך להיות יותר ויותר מרוחק, אם אתם מתחילים להרגיש חוסר ביטחון בנהיגה , חשים חוסר ביטחון בבית וקושי בקבלת החלטות הקשורות להחזקתו וטיפול בו, תחושות בדידות וצורך בחברים חדשים ופעילויות חברתיות, מגלים קושי מסוים בניידות והתדרדרות מתונה של שמיעה, ראייה וזיכרון לטווח קצר.

לסיכום:

יציאה מן הבית איננה רע הכרחי ולא תמיד הבית הפרטי שלכם הוא האפשרות האולטימטיבית לחיים הטובים ביותר. דיור מוגן מציע רמת חיים גבוהה לצד ביטחון אישי ותמיכה בכל האספקטים האפשריים.

בברכה,

אלברט אסקין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *