מיהו ארגון יד לאחים?

ארגון יד לאחים  היא עמותה ישראלית דתית אשר הוקמה   ב-1950 ע"י קבוצת פעילים בלתי מפלגתיים שבראשה עמדו הרב שלום דב ליפשיץ והרב שלמה נח קרול.
מטרתו של ארגון יד לאחים הייתה בתחילה לשם הגשת סיוע לעולים חדשים המצויים בשלבי  התאקלמות ראשונים בארץ, מתוך כוונה לשלבם במסגרת דתית מתאימה.
אולם, עם השנים הבין הארגון כי אין שום גוף או מוסד אשר מטפל בבעיית הקהילות הזרות אשר פועלות להמרת דתם של יהודים בישראל ולכן עיקר פעילותו של ארגון יד לאחים הופנתה לניהול מאבק בקהילות המיסיונריות, בפעילותן של כתות זרות שונות הפועלות באין מפרע, בחילוץ נפשות יהודיות מטמיעה ובהכוונה חינוכית של ילדי מצוקה ובקליטה רוחנית.
כיום פועלות בישראל כ-100 כתות זרות שונות, חלקן של אותן קהילות דתיות הן בעלות תקציבים שמנים של מיליוני דולרים, מה שמאפשר  להם לבצע פעילויות שונות בקרב משפחות הסובלות ממצוקה כספית ולנצל את מצבם לניסיונות להמיר את דתם של בני המשפחה.
בנוסף, לפעילות כנגד המיסיון והכתות השונות פועל ארגון "יד לאחים" להצלה מטמיעה ובמסגרת פעילות זו מבצע ארגון יד לאחים מבצעים מסוכנים לחילוץ נשים וילדים יהודיים מכפרים ערבים עוינים. אל הארגון מגיעות מידי שנה כ-1000 קריאות לסיוע ולחילוץ.

פעילויות אחרונות של ארגון יד לאחים

ארגון יד לאחים פועל ללא לאות כנגד הפעילות המיסיונרית של קהילות וכתות דתיות זרות.
במהלך שנה זו ארגן יד לאחים עצרת מחאה ענקית באשדוד במחאה על פעילותו של מוקד המיסיון באזור התעשייה של אשדוד.
בעצרת נטלו חלק אלפים רבים מתושבי אשדוד ובהשתתפותם של רבנים ואישי ציבור.

ארגון יד לאחים נלחם בהקמתו של מרכז בודהיסטי דתי בערבה.

אנשי עמותת 'שיטה וחכמה' מגיעה להסכמה עם המועצה האזורית של הערבה התיכונה על הקצאת מאות דונמים במובלעת שיזף בלב הערבה לטובת הקמת אוניברסיטה 'רוחנית' בינלאומית המושתתת ופועלת בהתאם לעקרונות הבודהיזם.
מסתבר כי בכל המגעים שננקטו בין העמותה לבין משרד הפנים, על מנת לקבל את האישורים הנדרשים, לא נאמרה ולו מילה אחת על הבודהיזם וכי בכל הניירת מוזכר המיזם במילים "אוניברסיטה רוחנית" ללא כל פירוט. עם זאת, כל החומר הפנימי של העמותה מעיד, כמקשה אחת, כי הלימודים כולם יוקדשו לבודהיזם טיבטי.
יד לאחים מגלים כי לארגון כוונות להשפיע על היהודיים בישראל ולכוונם אל הדת הבודהיסטית.
עם הגילויים הללו פנה יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, בדחיפות אל שר הפנים הרב אלי ישי ואל עזרא רבינס ראש המועצה האזורית ערבה ויפתח בן דוד, מזכיר היישוב חצבה, לעשות כל צעד אפשרי, על מנת לעצור הקמת מרכז עבודה זרה זה, בעוד מועד.

ארגון יד לאחים פונה בקריאה לראשי הערים להיאבק בחלוקת עלון פרסומיים של מיסיונרים.

אחת הדרכים שבה נוקטים ארגוני המיסיון על מנת לפנות אל הקהל הישראלי הינה חלוקת עלונים בתפזורת ברחובות הערים. מיסיונרים מקהילת המיסיון מפזרים אלפי עלונים במקומות ציבוריים, מדרכות, כבישים, כיכרות ציבוריות, גני משחקים ועוד.
יו"ר יד לאחים פנה לראשי הערים לנצל את החוק העירוני  של 'שמירת הסדר והניקיון' האוסר "פיזור או חלוקת מודעות במקום ציבורי" כנגד הפעילות המיסיונרית וייעץ לקנוס את העוברים על החוק.
מרבית ראשי הערים נענו בחיוב לבקשה מלבד ראשי עיריית תל אביב.

ארגון יד לאחים מסייע לקהילה הקווקזית להתמודד עם קשיי הקליטה הרוחנית בארץ.

מאז הגיעם לארץ של יהודי קווקז, המכונים גם 'היהודים ההרריים', לא ידעה הקהילה עדנה רוחנית כמו בימים אלו. במשך עשרות שנים, התקשו אנשי הקהילה המונים כשמונים אלף נפש בכל רחבי הארץ להתמודד עם קשיי הקליטה הרוחנית בארץ.
ארגון יד לאחים נרתם למשימה לסייע לעדה הקווקזית ובשיתוף פעולה עם ראשי וחכמי העדה החלו לפעול באינטנסיביות למען שיקומה וביסוסה הרוחני של העדה.
כצעדי הצלה ראשוניים שננקטו, החל הארגון בפעילות נמרצת לרישום ילדים ונוער מבני העדה למוסדות חרדיים, ובנוסף לכך, פעל הארגון למען הוצאה לאור של סידורי תפילה בשפה הקווקזית שחולקו בכל ריכוזי העדה.

הגשת סיוע

למעוניינים בקבלת סיוע בנושא או לדווח על פעילות מיסיונרית, אתם יכולים ליצור קשר באופן הבא:

מס’ חינם 1800-620-640 טלפון: 03-6154100  פקס: 03-5796518
מייל:  yadl@yadl.co.il

תרומות למימון הפעילות

פעילותם החשובה של ארגון יד לאחים ממומנת באמצעות תרומות של תורמים יהודיים המכירים בחיוניות ובחשיבות שבפעילות הארגון. אם גם אתם מעוניינים לסייע לפעילות הארגון אתם מוזמנים לתרום כנדיבות לבכם.  לסיוע כספי לארגון יד לאחים לחצו > תרומות ומעשרות.

יד לאחים במקומות נוספים ברשת

Yad L’Achim USA – Yad L'Achim's main focus is counter-missionary opposition to efforts to convert Jews to Christianity or to accepting Jesus as savior. > יד לאחים ארה"ב.

YAD LEA’HIM France – Yad LeAhim(en hébreu : יד לאחים‎) est une organisation juive orthodoxe en Israël dont l'activité est axée sur le travail de proximité pour combattre les missionnaires non-juifs et les mariages religieux contraires au judaïsme. Composé à la fois d'un personnel rémunérés et de bénévoles, Yad LeAhimest largement financé par des dons venant aussi bien d'Israël que de la diaspora. > יד לאחים צרפת.

תגובה אחת בנושא “מיהו ארגון יד לאחים?”

  1. אני זקוקה לעזרה בגלל נוצרי מטורף שמציק לי ושולח ערבים לביתי, שולח חומר נוצרי לדואר שלי לאחר שגילה את כתובתי איכשהו, אנא עזרו לי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *