השוואת מחירי ביטוח חובה לרכב

מוגש ע"י: אילון אוריאל.

מה זה ביטוח חובה לרכב?

כל המידע על ביטוח חובה לרכב!

מאת: אילון אוריאל.

שלום, שמי אילון אוריאל וראשית ברצוני לומר שאני לא מומחה לביטוח רכב או משהו דומה לזה. אני כן בעל ניסיון וידע בכריית מידע מהאינטרנט ולכן אשתדל בדף מידע זה להציג מידע מהימן תוך כדי הצגת המקורות שימשו אותו להכנת דף המידע הזה.

הגדרת המונח ביטוח חובה – ביטוח חובה על פי פקודת ביטוח רכב מנועי, הוא ביטוח לרכב אשר מיועד לכסות מקרים של נזקים כתוצאה מתאונת דרכים אשר עלולה להיגרם כתוצאה משימוש ברכב המבוטח. ביטוח זה כולל בתוכו הוצאות רפואיות שונות, פיצויים בגין אובדן השתכרות עד לסכום מקסימלי של 3פעמים השכר הממוצע במשק וכמו כן, פיצוי בגין כאב וסבל.

אנשים רבים אינם מודעים להבדל בין ביטוח חובה לבין ביטוח מקיף או ביטוח צד ג.

ביטוח רכב צד ג – הוא סוג של ביטוח המכסה נזקי רכוש בלבד, נזקי רכוש שנגרמו לצד ג' לפי הסכום שנקבע בפוליסה.

ביטוח רכב מקיף –  גם ביטוח זה הוא ביטוח המכסה נזקי רכוש בלבד, נזקים הן לצד ג והן לרכב עצמו, מדובר בכיסוי ביטוחי עד לסכום אשר נקבע בפוליסה.

חשוב לציין כי הפוליסות לביטוח רכב רכוש (צד ג ומקיף), הן כולן דומות בסיסן והן מבוססות על נוסח פוליסה תקנית כפי שמופיעה בתקנות. מותר לחברת ביטוח לשנות את הנוסח הפוליסה התקנית רק במקרים בהם השינויים המבוצעים הם לטובת המבוטח.

חשוב להבין כי שום מחויבות לרכוש ביטוח מקיף לרכב בחברה בה ביצעתם את ביטוח החובה, אפשר להפריד בין הביטוחים ולבצע ביטוח חובה לרכב אצל חברת ביטוח אחרת מזו שאצלה רכשת ביטוח רכב מקיף.

חייבים לבצע ביטוח חובה לרכב!

לא חייבים לבצע ביטוח מקיף לרכב!

כמה צריך לשלם על ביטוח חובה לרכב?

לפני מספר שנים התשלום עבור ביטוח חובה היה תשלום אחיד. אך, לאחר הרפורמה בענף ביטוח הרכב שונו תעריפים הביטוח ונעשו אישיים יותר. כיום תעריפי הביטוח של חברות הביטוח לוקחים בחשבון את מאפייני הרכב והנהג, כך לדוגמא נהגים זהירים  יותר משלמים פחות ממבוטחים מסוכנים,  ובעלי רכבים בטיחותיים יותר משלמים אף הם פחות.

במחיר ביטוח החובה אפשר לראות הבדלים בין תעריפי ביטוח החובה אצל חברות הביטוח השונות, הבדלים שעשויים  להגיע למאות שקלים.

השוואת מחירי ביטוח באמצעות מחשבון מחירי הביטוח של משרד האוצר

משרד האוצר הוא זה שמאשר את התעריפים לחברות הביטוח ולכן כדאי מאוד שתבדקו שחברות הביטוח לא עובדות עליכם ושהתעריפים שאתם מקבלים הם אכן התעריפים שאושרו לחברות הביטוח.

להלן מחשבון השוואת מחיר ביטוח >> לחצו כאן.

לאחר הכנסת נתוניך האישיים המחשבון יחשב עבורך את תעריפים ביטוח החובה כפי שאושרו לחברות הביטוח השונות. התוצאה המתקבלת היא השוואת מחירי ביטוח חובה בין חברות הביטוח השונות.

לפי הנחיות משרד האוצר, במידה ותעריפי הביטוח המוצעים ע"י חברת הביטוח הם גבוהים מן התעריפים שמציג המחשבון, הרי שרצוי לפנות ולדווח לממונה על פיקוח בנושא הביטוח במשרד האוצר.

בהצלחה ושלא יעבדו עליכם,

אילון אוריאל

מקור המידע: משרד האוצר.

2 תגובות בנושא “השוואת מחירי ביטוח חובה לרכב”

 1. ארצה לחדד את הנושא מעט.

  ביטוח חובה הוא הכרחי לכל כלי רכב באשר הוא. המטרה שלו היא לכסות נזקים של נהגים ונוסעים בכלי רכב ממונעים וכן של הולכי רגל שנפגעו בתאונת דרכים.
  נהג של רכב בלי ביטוח חובה עובר על החוק, מה שעלול לגרום לשלילת רשיונו. בהקשר הזה, אני שומע לא מעט אנשים טוענים שמילא לא אוכפים את זה בכביש וכדומה. תאמינו לי: אתם לא רוצים להיתפס בלתי מוכנים. במקרה של תאונה, אפילו הכי פשוטה (שריטה או דפיקה 'קטנה' של אוטו אחר),בלי ביטוח שכזה אתם תפסידו.

  בקשר לדברים המדויקים שהביטוח מכסה, אפשר למנות הוצאות רפואיות, נזק נפשי, פיצוי על כאב ועוד.

  בדרך כלל, נהוג לעשות את הפוליסה עוד טרם רכישת הרכב, או לכל הפחות בזמן רכישתו .

  מקווה שעזרתי.

 2. למר אוריאל
  כל הדברים שכתבת נכונים,ואני תקווה שההשוואה נעשית להוזלת הפרמיה,וקבלת השרות הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *